Denizli Barosu, 15 ay sonra seçime gidiyor

Denizli Barosu, 15 ay sonra seçime gidiyor

Denizli Barosu’nda pandeminin neden olduğu ertelemeler nedeniyle geç yapılan seçimler 15 ay sonra yeniden seçim takvimi belirlendi. Denizli Barosu 1-2 Ekim tarihlerinde seçimli genel kurul yapacak. Mevcut başkan Adnan Demirdöğer yeniden adaylığını açıkladı Seçimleri kıl payı kaybeden Tahir Üzelce yeniden aday olacak. Başka isimlerin de aday olacağı konuşuluyor.

ABONE OL
Eylül 13, 2022 01:25
Denizli Barosu, 15 ay sonra seçime gidiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Barosu’nun, Ekim 2020’de seçimle başkanını belirlemesi gerekiyordu. Ancak pandemi yasakları nedeniyle seçim birkaç kez ertelendi ve 4 Temmuz 2021’de yapılabildi. Ancak aradan geçen 15 ay sonunda seçim takvimi açıklandı. Denizli Barosu, seçimini 2020’de yapmış gibi, Ekim 2022’de yeniden seçimli genel kurul yapacak.

Seçimle ilgili karar Baro yönetim kurulunda alındı. Karar gereği seçimli genel kurul 1-2 Ekim tarihlerinde yapılacak. Çoğunluk sağlanamazsa, 7-8 Ekim tarihlerinde çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak. Geçen seçimlerde 400 oy alarak başkan seçilen Adnan Demirdöğer, son kez aday olacağını duyurdu. 15 ay önceki seçimde 37 oyla seçimi kaybeden Kerem Tahir Üzelce bu seçimde yeniden aday olacak.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Baro Başkanı Adnan Demirdöğer ise yeniden aday olduğunu belirtti.
4 Temmuz 2021 tarihinde yapılan 47. Olağan Seçilim Genel Kurul’da aday olduğunu ve seçildiğini belirten Demirdöğer, “O gün seçilirsem bu dönemde dahil olmak üzere önümüzdeki dönem bir kez daha aday olurum demiştim. Baro başkanlığının meslek haline getirilmemesi gerektiğini düşünerek görev süresinin en fazla 2 dönem olması gerektiğini ve gelenek haline getirilmesi gerektiğini ifade etmiştim. Bugün itibariyle 13-14 aydır görevdeyim. Yapmak istediğimiz birçok projeyi gerçekleştirmemize rağmen bazı projelerimizi gerçekleştiremedik. Bu nedenle yapacak daha çok işimi var diye 48. Olağan Seçilim Genel Kurulda adayım” dedi.

Öte yandan henüz kesin karar vermeyen bazı isimler adaylık çalışması yapıyor.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.