DOLAR

18,4555

0.2%
EURO

17,8616

0.02%
ALTIN(gr)

972,36

-0,06%
BİST 100

%
Denizli OSB ve Kızılay işbirliğiyle kurs alan 12 kadın meslek sahibi oldu
  • Denizli Haber
  • Ekonomi
  • Denizli OSB ve Kızılay işbirliğiyle kurs alan 12 kadın meslek sahibi oldu

Denizli OSB ve Kızılay işbirliğiyle kurs alan 12 kadın meslek sahibi oldu

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı işbirliği istihdam garantili düz dikiş makineci kursu açıldı. ‘Hayat Ağacı’ projesi kapsamında eğitim alan 12 kadın meslek sahibi oldu ve işe başladı.

ABONE OL
Ağustos 18, 2022 22:03
Denizli OSB ve Kızılay işbirliğiyle kurs alan 12 kadın meslek sahibi oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kursiyerler, Denizli Kızılay Teşkilatı’nda düzenlenen sertifika töreni ile sertifikalarını aldı ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi firmalarında iş hayatına başladı.

DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı Öztürker, kadınların iş yaşamına katılması için başlattıkları projede kursiyerlere 336 saat eğitim verildiğini söyledi. Öztürker, “Kursiyerlerimizin Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızda istihdamlarını sağladık. Kursiyerlerimizin; kurs süresi boyunca ulaşım giderleri Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı tarafından, öğle yemekleri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz tarafından karşılanarak kurs sürecini tamamladılar. Kursiyerlerimiz eğitime başvurduklarında DOSTEM’de böyle bir ortamı beklemediklerini, DOSTEM’de bir aile ortamı ile karşılaştıklarını ve bu imkânı kendilerine sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ettiklerini belirterek ayrıldılar. Proje ortağımız Kızılay Kadın Teşkilatı’na destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürker, DOSTEM hakkında şu bilgiyi verdi:
DOSTEM Denizli Organize Sanayi Bölgemiz iştirakçilerinden ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) tarafından çalışmalarını sürdürmekte. Biz bu yıl istihdam garantili 4. Kursumuzu gerçekleştirmiş olduk ve yeni projelerde de Kamu kurum ve kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri ile iş birliği içerisindeyiz. Yeni kurslar, yeni istihdamlar bizim önceliğimiz ve hedefimiz. Mesleki gelişim kurslarımıza da yoğun talep var. Bize bu imkânları sunan, her türlü desteği sağlayan ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfımız (DOSAV) Yönetim Kurulumuza ve sanayicilerimize kendi adıma ve kursiyerlerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım. Mesleki eğitime vermiş olduğumuz önem doğrultusunda bize her daim desteğini sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İşkur İl Müdürlüğümüze ve Honaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze de teşekkürlerimizi sunarım. Kursiyerlerimize de iş hayatlarına başarılar diliyorum.”

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş ise, “Bölge Müdürlüğü olarak birçok yenilikçi projeye imza atıyoruz. Sanayimize nitelikli eleman yetiştirmeye, kadınların istihdama katılımlarına, mesleki eğitime öncelik veriyoruz. “Hayat Ağacı Projesi” Kızılay Denizli Şubesi Kadın Teşkilatı’nın bölge müdürlüğümüze ziyareti ile hayata geçti. Kurumsal kimliği ile DOSTEM, firmalarımızın çalışanlarına destek olmaya, hizmet vermeye devam edecek. Projenin hem kursiyerlerimize hem de sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.