Denizli’de öğretmenler iş bıraktı

Denizli’de öğretmenler iş bıraktı

Denizli’de 13 eğitim sendikasının ortak eyleminde 4 bine yakın öğretmen bir günlüğüne iş bıraktı. Öğretmenler kent merkezinde yürüyüş yaparak seslerini duyurmaya çalıştı. Eyleme 2 bine yakın öğretmen katıldı.

ABONE OL
Kasım 3, 2022 00:59
Denizli’de öğretmenler iş bıraktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’de eğitim sektöründe faaliyet gösteren 13 sendika ve diğer sendikalara üye öğretmenler iş bıraktı, yürüyüş yaparak seslerini duyurmaya çalıştı. Kentte ilçelerdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin de katılımı ile 4 bine yakın öğretmen bir günlüğüne iş bıraktı. 2 bine yakın öğretmen Gazi İlköğretim Okulu önünde toplandıktan sonra Gazi Bulvarı üzerinden Delikliçınar Meydanı’na yürüdü. Taşıdıkları pankartlarla hükümete seslerini duyurmaya çalışan öğretmenler, düdük çalarak protestoda bulundu.

Delikliçınar Meydanı’nda 13 sendikanın ortak bildirisi okundu. Bildiride ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu ve eğitimde yaşanan diğer sorunlar nedeniyle ortak eylem kararı alındığı hatırlatılarak, 19 Kasım’da yapılacak kariyer basamak sınavının iptal edilmesi istendi.

Bir maaş tutarında eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği talep eden öğretmenler, birinci dereceye geçmiş tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge talep etti.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP