Denizli’de sağlık çalışanları öldürülen Emre Karakaya için toplandı

Denizli’de sağlık çalışanları öldürülen Emre Karakaya için toplandı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi sağlık çalışanları, Konya’da görev yapan Dr. Ekrem Karakaya’nın hastanede silahla vurularak öldürülmesini protesto etti.

ABONE OL
Ağustos 18, 2022 22:04
Denizli’de sağlık çalışanları öldürülen Emre Karakaya için toplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PAÜ Hastanesi önünde toplanan yaklaşık 300 sağlık çalışanı, şiddet karşıtı dövizler taşıdı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel, yaptığı açıklamada, doktorların, tüm vatandaşların sağlığı için çalıştığını kaydetti.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların arttığını belirten Yüksel, şöyle konuştu:

“Dün yaşanan olay artık bana göre bardağı taşıran son damla oldu. Dün sevgili arkadaşımız Ekrem Karakaya’nın sosyal medyada duvara asılı önlüğünün fotoğrafını gördüm, kan içindeydi. O yüzden bugün beyaz önlük giymedim. Toplum olarak nereye gidiyoruz? Aklımızı başımıza toplamamız gerekiyor. Doktorlar ve sağlık çalışanları sizin sağlığınız için uğraşıyor. Hiçbiri uzaydan gelmedi, bu toplumun çocuğu. Ben öğretmen çocuğuyum, ölen arkadaşımız da bir memur çocuğuydu. Arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Toplumumuzun başı sağ olsun.”

PAÜ Başhekimi Prof. Dr. Murat Özban ise şiddet olaylarına rağmen doktorların görevinin başında olduğunu anımsatarak, “Herkes şoku atlattıktan sonra görevinin başında kararlılıkla çalışmaya devam edecek. Ama toplumun buna vermesi gereken tepki yarın unutulup gidecek. Bizler üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle ve kararlılıkla maruz kaldığımız her türden zorluğa rağmen olabilecek en verimli şekilde sağlık hizmetlerine olan katkımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Denizli Tabip Odası yöneticileri ve üye doktorların da katıldığı protesto, Karakaya için bir dakikalık saygı duruşuyla son buldu.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.