Merkezefendi Belediyesi’nin encümen seçimlerinde Millet ittifakında çatlak
  • Denizli Haber
  • Gündem
  • Merkezefendi Belediyesi’nin encümen seçimlerinde Millet ittifakında çatlak

Merkezefendi Belediyesi’nin encümen seçimlerinde Millet ittifakında çatlak

Merkezefendi Belediyesi nisan görüşmelerine encümen üyesi seçimiyle başladı. Daha önce istifalarla üye kaybeden Millet ittifakı, bu kez en kritik belediye komisyonu olan Encümen üyeliklerini Cumhur ittifakına kaptırdı. Fırat Dağdeviren, Murat Cımık ve Yavuz Aki Encümene seçildi, CHP’lilerden tepki yükseldi.

ABONE OL
Ağustos 18, 2022 22:07
Merkezefendi Belediyesi’nin encümen seçimlerinde Millet ittifakında çatlak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkezefendi Belediye Meclisi’nde bir süredir iktidardaki Millet ittifakında süren çatlaklar son meclis toplantısında kendini iyice gösterdi. Geçen yıl CHP’den istifalar olması nedeniyle meclisin üye aritmetiği değişmişti.

Bu değişiklik, Nisan ayının ilk toplantısında kendisini gösterdi. Belediye Başkanı Şeniz Doğan başkanlığında toplanan Merkezefendi Belediye Meclisi’nde kurumun en önemli yerlerinden biri olan encümen seçimleri yapıldı.

3 üye seçimi için gizli oyla seçime gidildi. Seçimlerin sonucu, bazıları için malumun ilanı olurken, bazılarına da sürpriz yaşattı. MHP’li Fırat Dağdeviren 26 oy, CHP’den Memleket Partisi’ne geçen Murat Cımık 21 oy ve Ak Partili Yavuz Aki 20 oy alarak Merkezefendi Belediyesi’nin yeni encümen üyeleri oldular.

Millet ittifakının adayları İyi Partili Ayhan Çetin 16 oy, CHP’li Özdilek Koçoğlu 15 oy ve Sündüz Başsorgun 5 oy alabildi.

Seçimin tamamlanmasıyla Başkan Şeniz Doğan ve Millet ittifakını oluşturan partilerde buz gibi bir hava esti.
Sonuçlar, en az 7 CHP ya da İyi Partilinin rakip partilerin adaylarına oy verdiğini gösteriyordu.
Çünkü Merkezefendi Belediyesi’nde CHP’nin ve Ak Parti’nin 11’er, İyi Parti’nin 8, MHP’nin 4, Memleket Partisi’nin 3 üyesi ve bir de bağımsız üye bulunuyor. Ak Parti ve MHP’li üyelere CHP ve İyi Parti dışında kalan tüm üyeler oy verse bile toplam 19 oy yapıyor. Ancak MHP’li Fırat Dağdeviren 26 oy alarak encümen üyeliğine seçildi. Bu durum, Millet İttifakında büyük bir çatlağın olduğunu gösteriyor.

Mecliste yaşanan seçim çatlağı sonrası bazı CHP’liler ses yükseltti. Bir partili, “Siz 31 Mart’tan sonra bu belediyeyi böyle mi teslim aldınız ya da bu meclisi bu hale nasıl getirdiniz?” diye sordu.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.